Infó-Téka a sarkadi gimiben

A sarkadi Ady Endre - Bay Zoltán Középiskola 2012. március 24-én „Infó-Téka az Ady Endre - Bay Zoltán Középiskola és Kollégiumban” címmel pályázatot nyújtott be a „Könyvtári szolgáltatások összehangolt infrastruktúra-fejlesztése –„Tudásdepó Expressz” című pályázati kiírására. Ekkor pályázatunk forráshiány miatt sajnos tartaléklistára került.

Iskolánk 2015 júliusában kapta meg az értesítést, hogy keretemelés miatt mégis támogatásban részesül a TIOP-1.2.3-11/1-2012-0358 azonosító számmal regisztrált pályázatunk. A támogatás finanszírozása az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és a hazai központi költségvetési előirányzatból vissza nem térítendő támogatás formájában történt. A Pályázatot benyújtó szervezet jogutódjaként a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ 5.498.209 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült. A pályázatnak köszönhetően több informatikai eszköz és szoftver került beszerzésre, amelyek nagy mértékben hozzájárultak a kitűzött célok elérésében. A beszerzett eszközök között megtalálható öt darab személyi számítógép, egy szerver számítógép, egy laptop, egy szünetmentes tápegység, egy projektor, egy multifunkciós nyomtató és egy olvasótévé is. Az informatikai eszközeink megfelelő működéséhez és biztonságos használatához operációs rendszereket és védelmi programokat is vásároltunk. Sikeresen beszereztük a JAWS for Windows elnevezésű speciális szoftvert is. Ez az alkalmazás magyar nyelven olvassa fel a képernyőn megjelenő üzeneteket. A pályázat segítségével sikeresen teljesítettük a fő célunkat, ami az volt, hogy az iskolai könyvtárunk informatikai ellátottságát és a fogyatékossággal élők számára biztosítandó speciális könyvtári szolgáltatásokhoz kapcsolódó infrastruktúrát fejlesszük.

Pályázat száma:

TIOP-1.2.3-11/1-2012-0358

Pályázat címe:

Infó-Téka az Ady Endre - Bay Zoltán Középiskola és Kollégiumban

Pályázat időtartama:

5 hónap

Az igényelt támogatás összesen

5.498.209 Ft

Kedvezményezett:

Klebelsberg Intézményfenntartó Központ

Megvalósításai időszak:

2015. augusztus 1. – 2015. december 01.