Francia-Német Nap az Ady-Bay Gimnáziumban

Idén is megrendezésre került az idegennyelvi munkacsoport által megszervezett Francia-Német Nap.

Gimnáziumunkban már hagyomány, hogy február elején a szaktanárok szervezésében egy jó hangulatú, vidám délutánt töltenek el együtt a franciául és németül tanuló diákok.

A Gyertyaszentelő/la Chandeleur ünnepe köré szerveződik a franciás diákok programja, míg a németesek a német civilizáció, kultúra főbb elemeire építenek egy játékos vetélkedő keretében.

Sültek a palacsinták, készültek a gofrik, a virslis ételek, sőt, ebben az évben a francia sajtok, és a burgundi éti csiga is felkerültek az étlapra. A jó hangulathoz hozzájárult a jó zene is, a francia és német popzene sztárjai szolgáltatták a „talpalávalót”.

Jó volt látni, hogy milyen lelkesen készültek diákjaink erre a délutánra, és hogy mennyire önfeledten élvezték ezt a pár órát!