Ballagás a kollégiumban

Április 28-án, a "nagyballagás" előtt néhány nappal elballagtak végzős kollégistáink. Még utolsó alkalommal végigjárták második otthonuk szobáit, majd S. Nagy Péter tanár úr és Karkus Tamás előadásában felcsendült a Búcsúdal.

Balogh Endre tanár úr köszöntötte a résztvevőket, s felkérte Klimaj Tamásné kollégiumvezetőt, tartsa meg ünnepi beszédét. Vali néni elbúcsúztatta a végzősöket, s ő maga is búcsúzott (nyugdíjba vonul) szeretett munkahelyétől. A maradó diákok képviseletében Patkás Dóra köszönt el a ballagóktól. Tar Beatrix éneke után Petrucza Klaudia búcsúzott a végzősök nevében.

Balogh Endre tanár úr szép nyugdíjas éveket kívánt Vali néninek, majd hasznos tanácsokkal látta el őt meleghangú köszöntőjében. Vali néni felidézte a szintén nyugdíjba vonuló Hőgyes Istvánné Kati nénivel együtt töltött évtizedeket, a kollégiumi munka szépségeit.

A megható percek után a szokásos, ballagóinkról írt vicces versikék következtek, derültséget vagy pityergést kiváltva a hallgatóságból. A körépület földszintjén berendezett "házi moziban" az eltelt 4-5 év eseményei elevenedtek meg életképek formájában, tanúsítva az idő "vasfogát". A Balogh Endre tanár úr által összeállított film másolatát minden ballagó megkapta ajándékba.

Végezetül a kollégium gyönyörű udvarán süteménnyel és üdítővel "öblítettük le" a fáradalmakat. Spontán baráti beszélgetések tették teljessé a napot, az esti álomba szenderüléskor pedig talán már egész máshol jártak ballagóink...

Jó utat, fiatalok!