Oktatás

Beiskolázási tájékoztató 2023

Szeretettel köszöntünk a sarkadi gimnázium nevében! Reméljük, hogy ez a kis tájékoztató segít abban, hogy jobban megismerd iskolánkat, és a sok-sok középfokú intézmény közül minket válassz!

Az iskola nevelőtestülete

Nyílt nap az Ady Endre – Bay Zoltán Gimnázium és Kollégiumban

2019. november 11-12-én középiskolánkban nyílt napot tartottunk a sarkadi és a környékbeli Általános Iskolák 8. osztályos tanulók részére. A Balogh Endre tanár úr irányításával megszervezett eseményére közel 100 diák érkezett.

Sárközi Anna intézményvezető asszony köszöntője után az első napon a fiatalok 3 csoportban osztva 2-2 bemutató órát tekintettek meg. Az alábbi tantárgyakból választhattak: magyar, történelem, angol, francia, német, matematika, földrajz, testnevelés, biológia. Közben iskolatúra keretében az intézmény létesítményeivel, kollégiumával is megismerkedhettek.

Országismereti vetélkedő

Október 16-án délután a sarkadi Ady Endre - Bay Zoltán Gimnázium és Kollégium 7-8. osztályos tanulók számára országismereti vetélkedőt rendezett. Az angol nyelvi munkaközösség által szervezett versenyre 8 csapat nevezett.

Elsőként a két érintett ország (USA, Anglia) életével, szokásaival kapcsolatos prezentációt kellett a zsűri (és versenyző társaik) elé tárniuk, melyre már korábban, előzetesen felkészülhettek.

Ezt követően ,,utazhattak útlevelükkel” a részt vevő diákok. Különböző állomásokra érkeztek, ahol más-más érdekes feladatot kellett megoldaniuk: kvíz kérdésekre válaszolniuk, párokat megtalálniuk, kirakós játékot megfejteniük.

A tankönyvek kiosztásának rendje

Az egyszerűség, hatékonyság, és a minimális sorbanállás jegyében az egyes osztályok tanulói a következő időpontban vehetik át a tankönyveket.

2019. augusztus 26-27.

9-12 h

2019. augusztus 28-29.

9-12 h

9. és 10. évfolyam 11. és 12. évfolyam
Helyszín: 2. emelet, könyvtárszoba INFO-TÉKA

Édes anyanyelvünk

2019. április 12-én került megrendezésre az "Édes anyanyelvünk" verseny megyei fordulója Békéscsabán. Iskolánkat Tokai Eszter 12. C. osztályos tanuló képviselte a neves versenyen. A diákoknak egy nyelvtani, nyelvhelyességi feladatlapot kellett kitölteniük, majd sor került a verseny szóbeli részére is. A versenyzőknek 3 téma közül lehetett választani a szóbeli fordulón. A választott témát 3 percben kellett kifejteniük a megadott műfajban. Eszter a "Színház az egész világ" című témát választotta. A sikeres előadást követően ismertette a zsűri az eredményt. Eszter a 2. helyezést érte el a versenyen, így továbbjutott a Sátoraljaújhelyen megrendezendő Kárpát-medencei döntőre. Tokai Esztert Deák-Nagy Ilona tanárnő készítette fel a megmérettetésre. A szép eredményhez gratulálunk és sok sikert kívánunk a döntőhöz.

Parlamenti különórán az Ady-Bay diákjai

Idén is megszervezésre került a diákjainknak a „Parlamenti különóra”, ami szorosan kapcsolódik az állampolgársági ismertekhez, amelyet a történelemóra keretében tanulnak a diákok. Ezért is volt hasznos, különösen így érettségi előtt a végzősöknek.
A korai indulás után kb. 9.30-ra értek a csoportok a Parlamenthez A detektoros kapu sok diáknak újdonság volt és jó kis izgalmat okozott, ha bejelzett egy-egy övcsat, gyűrű, aprópénz.
Ezek után kerültek sorra az izgalmas és tanulságos programok. „Országgyűlési ismeretek”
Egy országgyűlési képviselő tartott előadást, amelyben bemutatta a saját és az Országgyűlés munkáját. A tartalmas előadás után a diákság kérdéseket tehetett fel.

Egy nap Londonban

Iskolánkban április második hetében Digitális Témahét került megrendezésre. Csoportunk informatika órán feladatul kapta, hogy szervezzen meg egy fiktív londoni kirándulást, amelyhez 1500 font és egy nap állna rendelkezésünkre. Az utazás tervezett dátuma június 12. A csapat úgy gazdálkodott, hogy a rendelkezésre álló keretből egy repülőgépes utazás után a következő nevezetességekhez látogat el: Buckingham Palace, a British Museum, a Harry Potter Shop és a Trafalgar Square. Ez utóbbi környékén egy színvonalas éttermet is találtunk, ahol is thai ételeket szeretnénk kipróbálni.

Savaria Országos Tanulmányi Verseny

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ által meghirdetett versenyen vettek részt diákjaink.

A verseny célja, hogy a tehetséges diákok számára lehetőséget biztosítson egyes történelmi korszakokban való elmélyülésre, a képességek újszerű fejlesztésére. Ezek közül is kiemelt szerepet szán a források használatának, a források segítségével ismeretek szerzésének, a szaknyelv helyes használatának, a térben és időben való tájékozódás képességeinek, a kommunikációs képességek fejlesztésének, a problémamegoldó és kritikai gondolkodás kialakításának.

Matematika

Több diákunk is részt vett a közelmúltban lezajlott VI. Békés Megyei Középiskolai Matematikaversenyen. Közülük Pappné Tóth Ildikó tanárnő két tanítványa, Seres Ákos 13. B és Gurzó Dávid 11. C osztályos tanulók szép sikert könyvelhettek el. Ákos 49 résztvevő közül a 12., míg Dávid 68 résztvevő közül a 13. legjobb eredményt érte el.

Gratulálunk teljesítményükhöz.

VERSENYBEN A JOGOKÉRT

A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Versenyben a Jogokért címmel az Európai Polgárok Évében rendezett programsorozat keretében 4 fordulós vetélkedőt hirdetett középiskolás diákok részére. Intézményünkből (Ady Endre - Bay Zoltán Középiskola és Kollégium) két csapat is jelentkezett a versenyre: az ADYSOKK és a BAYSOKK.

Feliratkozás Oktatás csatornájára