Parlamenti különórán az Ady-Bay diákjai

Idén is megszervezésre került a diákjainknak a „Parlamenti különóra”, ami szorosan kapcsolódik az állampolgársági ismertekhez, amelyet a történelemóra keretében tanulnak a diákok. Ezért is volt hasznos, különösen így érettségi előtt a végzősöknek.
A korai indulás után kb. 9.30-ra értek a csoportok a Parlamenthez A detektoros kapu sok diáknak újdonság volt és jó kis izgalmat okozott, ha bejelzett egy-egy övcsat, gyűrű, aprópénz.
Ezek után kerültek sorra az izgalmas és tanulságos programok. „Országgyűlési ismeretek”
Egy országgyűlési képviselő tartott előadást, amelyben bemutatta a saját és az Országgyűlés munkáját. A tartalmas előadás után a diákság kérdéseket tehetett fel.

A szimulációs játék egy átlagos ülésnap modellezéséről szólt, voltak fiktív pártok, házelnök, frakcióvezető, alelnök stb.
Ebédre megvendégeltek bennünket, finom szendviccsel, aprósüteménnyel és gyümölcslével, ásványvízzel.
Ebéd után megtekintettük az Országház könyvtárát. A nap legizgalmasabb része a plenáris ülés megtekintése volt a fenti karzaton.
A csapatok között, akik az ország különböző iskoláiból érkeztek kvízjátékban is versenyezhettek az Országgyűlés munkájával kapcsolatban.
Végül a napot az Országgyűlési Őrség bemutatója zárta főlépcsőházban távozás előtt.
A diákok, ha fáradtan is, de élményekkel feltöltődve értek haza az esti órákban.