Valika - Sarkadért

Első óvodásai már félúton vannak a 40 és 50 között, pedig ő maga sem látszik többnek.

40 esztendőt töltött el pedagógusként gyermekek között. Az első felét óvónéniként, a másodikat kollégiumi nevelőként, kollégiumvezetőként. Végig Sarkadon. Itt kezdte pályáját, és innen ment nyugdíjba is.

A 70-es évek elején a helyi középiskolában érettségizett. Akkor még nem tudhatta, hogy körülbelül negyedszázaddal később ezen intézmény kollégiumát fogja vezetni, hiszen a szarvasi Brunszvik Teréz Óvónőképző Intézetbe jelentkezett, ahol 1974-ben végzett. Nagy szeretettel vetette bele magát a munkába. Nevelte, pátyolgatta óvodásait. Azután 1989-ben váratlanul a kollégiumba került. Ott folytatta, ahol abbahagyta. Kiderült, a középiskolás diákok is törődésre, szeretetre vágynak. Valikától ezt megkapták. Sokszor ő volt anyjuk helyett anyjuk. Nem csoda, hogy sok év múlva is visszatérnek hozzá. Ki tudja, hány száz gyermeket (kicsit és nagyot) terelgetett jó irányba, s így hozzájárult boldogságukhoz!
S ezzel milyen sokat tett Sarkadért! Ezért is kapta meg a kitüntetést. Gratulálunk.

A középiskolások után ismét visszatért az óvodásokhoz... Most már lányai gyermekeit terelgeti, nevelgeti, pátyolgatja, imádja. Sok boldogságot kívánunk, Valika!