Új képzés

Középiskolánkban az idei tanévvel kezdődően új, érettségire épülő, 2 éves képzés indult be postai üzleti ügyintéző elnevezéssel. Diákjaink a 13. évfolyamon folytathatják tanulmányaikat. Ekkor elsősorban kereskedelmi tárgyakat (áruforgalmazás, marketing, munkaegészségtan, vezetési ismeretek) tanulnak.

A 14. évfolyamon főként a szakmai tárgyak (pénzforgalom, küldeményforgalom, értékesítési ismeretek stb.) elsajátítása történik.

Mindkét tanévben havonta 1 hét évközi gyakorlaton vesznek részt. Ez egy gyulai, szegedi, illetve két békéscsabai postán történik.

A 13. évfolyam után még 160 órás összefüggő nyári gyakorlatot is teljesíteniük kell a fiataloknak.

A posta havi 14300 Ft ösztöndíjat ad a diákoknak, a gyakorlatokra formaruhát, étkezési hozzájárulást biztosít, téríti utazásukat, a képzés befejezése után pedig segíti elhelyezkedésüket.

Miért választottam érettségi után a 2 éves postai képzést a sarkadi középiskolában?

Bánfalvi István: Az előző 4 évben is a postai szakon tanultam. Megszerettem, ezért folytatom. Úgy gondolom, az itt szerzett ismereteket az élet sok más területén is hasznosítani tudom.

Rácz Pál Dávid: Amikor bekerültem a sarkadi középiskolába, eltökéltem, hogy végigviszem a postai tanulmányaimat. (Igaz, akkor még csupán 1 éves volt az érettségi utáni képzés.) Édesapám nyomdokaiba akartam lépni, aki postai kézbesítőként dolgozott - 41 évig. Ezen kívül egyre jobban érdekel a marketing, ami kiemelt szerepet kap a postai képzésben.