ADY-HÉT

2015.november 16-18.

Régóta szép hagyomány iskolánkban a novemberi Ady-hét, melynek megrendezése ebben a tanévben is töretlenül folytatódott. Az oktatás átszervezése miatt a két intézmény diákjai (a szakképző iskola és a gimnázium) közösen vettek részt a Diákönkormányzatok által szervezett  3 napos programon.

Tóthné Leelőssy Andrea pedagógus vezetésével élményekben gazdag Ady-hetet élhettünk meg.

A kampányolás a 12. A osztálynak sikerült a legjobban, így az ő képviselőik, Czinanó Vanessza és Fazekas Róbert irányították az eseményeket – diákigazgatókként –, miután a megnyitó alkalmával Ady Endre szobra előtt jelképesen átvették  az iskola kulcsát Hortobágyi Istvánné intézményvezet-helyettes asszonytól.

A programok a műveltség, a játékosság és a sport köré csoportosultak.

Az Implom József Helyesírási Verseny iskolai fordulójában a legjobb helyesírókat kerestük. A gimnáziumi kategóriában az alábbi eredmények születtek:

• I. helyezett:        Tar Beatrix (10. C), Tokai Eszter (9.C)
  • II. helyezett:        Trungel Viktória (13. C)
  • III.  helyezett:        Molnár Mónika (10. C)

A szakközépiskolások körében:

• I. helyezett:        Lévai Dóra (12. A)
  • II. helyezett:        Papp Anita (12. A)
  • III. helyezett:        Kovács Andrea (12. A)

A megyei versenyen Tokai Eszter , Tar Beatrix és Lévai Dóra képviseli intézményét.

Az Ady – szavalóversenyen általános és középiskolás fiatalok mondtak verseket a gimnázium konferenciatermében. Az általános iskolások népes mezőnyében az alábbi eredmények születtek:

• I.Szőke Fanni                (Kossuth utcai tagintézmény)
  • II. Gaál Katalin Eszter    (Gyulai úti tagintézmény)
  • III. Molnár Zsanett           (Kossuth utcai tagintézmény)

A középiskolás kategóriában:

• I. Molnár Mónika (10. C)
  • II. Szabó Kata (11.C), Pribék Adrienn (13. C)

A hétfői napon különböző vetélkedőkön is összemérhették tudásukat a diákok.

A Legyen Ön is milliomos! legeredményesebbje Szabó Margit lett. A 12. B csapata (Borsos Hunor, Máté Boglárka, Sajó Éva, Farkas István) a második, a 9. A csapata (Fazekas Dávid, Tar Attila, Egri Zsolt) a harmadik helyen végzett.

A Kérdezz-felelek! vetélkedőben Szatmári Ágnes bizonyult a legjobbnak, megelőzve a 2. helyezett Veres Vivient és Hajdú Melindát, valamint a 3. helyezett Tóth Miklóst és Dobi Richárdot.

Az Észbontók vetélkedőben a csapatok élő internetes kapcsolat segítségével tesztelhették, mennyire ismerik csapattársaikat.

Ebben a Hercegnők lettek a legeredményesebbek, a Hagyjad Semmi a 2. helyen végzett.

A palacsintaevő-versenyben az ész helyett a száj dominált, no meg az idő. A leggyorsabban Pojnár Patrik tudta befalni a finomságokat, de a 2. helyezett Diószegi Sándor és a 3. helyezett Földesi Zoltán sem bíbelődött sokat a rágással.

Aki nem csupán a „száját akarta járatni”, az egész testét megmozgathatta a Just dance versenyen. Itt a tánctudásukat tehették próbára a fiatalok. Legjobban a 13. C ropta, de a második 9. Kny és a harmadik 9. A is remekül táncolt.

Úgy látszik, a lányok nem csak táncolni szeretnek, hanem focizni is. A női labdarúgásba több csapat is benevezett.

Az eredmények:

1. helyezett:        11. B
  2. helyezett:        Vegyes lánycsapat
  3. helyezett:        10. A

Természetesen a fiúk is rúgták a bőrt. Ezt az éjszakai foci keretében tették. A következő eredmények születtek:

1. helyezett:        Kolbászok
  2. helyezett:        Erős Pisták
  3. helyezett:        Harcosok

A torna gólkirálya Ficz Márk lett.

A sportolás másnap is folytatódott. Az Ady-kupán röplabdázó lányaink az első helyen végeztek. A további eredmények: II. helyezett:Vajda Péter Gimnázium (Szarvas), III. helyezett: Román Gimnázium (Gyula), IV.     helyezett:        Erkel Ferenc Gimnázium (Gyula).

A tanár-diák összecsapásban fociban és röplabdában egyaránt a tanárok bizonyultak jobbnak. A szkandert Szabó Zoltán nyerte meg Hidvégi Dávid előtt.

Az Ady-hét legszebb, legjobb napja, a szerda tanítás nélkül telt. Az osztályok közötti vetélkedővel  kezdődött,  melyben az első a 9. C, a második a 11. C, a harmadik pedig a 12. B lett.

A legnagyobb várakozás az osztályok bemutatkozó műsorát előzte meg. Az eseményre heteken át készültek a fiatalok. Elsősorban a móka, a vidámság jellemezte a produkciókat.

A zsűrinek nem volt könnyű dolga. Végül az alábbi döntést hozta:

• I. hely:    11. C
  • II. hely:    9. C
  • III. hely:    10. C

A záró gálán került sor az eredmények kihirdetésére, díjak átadására. Középiskolánk tantestülete ebben az évben is döntött arról, hogy ki az a végzős diák, aki kiemelkedő közösségi munkájáért és tanulmányi eredményéért a leginkább megérdemli az Ady-díjat.

Ebben a tanévben két diákot, Szatmári Ágnes és Gurzó Dávid 13. C osztályos tanulókat javasolta a tantestület a díjra. Hortobágyi Istvánné intézményvezető-helyettes asszony méltatta a fiatalokat, majd átadta nekik az elismerést.

Megtudtuk azt is, hogy a diákság szavazatai alapján az Ady-szépe Bozsányi Szilvia, az Ady sármőrje Fazekas Róbert lett.

Az intézmény jelképes kulcsának visszaadásakor Hortobágyi Istvánné intézményvezető-helyettes asszony köszönetet mondott Czinanó Vanesszának és Fazekas Róbertnek, amiért vezetésükkel igazi szép, tartalmas Ady-héttel ajándékozták meg iskolánk közösségét diákjaink.

Az esti Ady-bálra a fiatalok többsége kicsípte magát (többen új ruhát, cipőt is vásároltak), hiszen szavazni lehetett a Bálkirály és Bálkirálynő személyére, valamint a legszebb ruhát viselőnek járó ADYvatos címre. Az utóbbi két cím birtokosa Jova Szilvia lett, a Bálkirály pedig Baukó László.

Köszönetet mondunk az Ady-hét sikeréhez hozzájáruló támogatóinknak:

• Sarkad Város Önkormányzat
  • Dr. Mokán István polgármester úr