PARLAMENTI KÜLÖNÓRA

Március 7-én harminckilenc diák és három tanár vett részt középiskolánkból a Parlamenti különóra programban. Mondhatjuk, hogy ez nem szokatlan, hiszen már évek óta részesei vagyunk az eseménynek.

Nem egyszerű az ország házába bejutni, mert komoly beléptető rendszeren kell keresztül mennie az odalátogatónak. Ám ha ez sikerül, akkor szép élményekkel gazdagodhat gyermek, felnőtt egyaránt. Többek között megcsodálhattuk hazánk egyik legszebb épületét. Diákjaink rövid vetélkedő keretében összemérhették történelmi tájékozottságukat más középiskolák tanulóival.

Az ülésteremben beülhettünk figyelemmel kísérni az Országgyűlés munkáját. Képviselői, államtitkári, miniszteri felszólalásokat, illetve válaszadásokat hallhattunk. Az itt szerzett tapasztalatokat később ­– egy másik ülésteremben – fel lehetett használni. A diákoknak frakciókat kellett alakítaniuk és képviselőként, házelnökként, miniszterként, jegyzőként aktivizálni magukat. Fontos témában kellett elmélyedniük. Nevezetesen: A péntek pihenő nappá nyilvánítása az oktatási intézményekben. Mondhatom, tudtak érvelni az ügyben… Legtöbben ügyesen, határozottan játszották szerepüket. Nem csoda, hogy pozitív határozat született.

A nap folyamán még megcsodálhattuk az Országgyűlés könyvtárát, gyönyörködhettünk a katonák által őrzött szent koronában.

A Parlamenti különóra a díszőrség jó hangulatú bemutatójával ért véget.

Köszönjük, hogy részesei lehettünk e tartalmas napnak.