ARANY-HÉT 2016

Középiskolánk kollégium tavasszal egyhetes rendezvénnyel szokott tisztelegni névadója, Arany János előtt. Így van ez már több mint két évtizede. A költő szobránál virágot helyeztünk el, miután Balogh Endre Tanár Úr elmondta gondolatait, és megnyitotta az események sorát.

A hetet sport és műveltségi vetélkedők, egyéni és társas játékok, huncutságok színesítették. Ki-ki kedvére válogathatott a programok közül - ideje, kedve, képességei szerint.

Egyesek habzsoltak, mások csupán csipegettek. A négy nap során a megmérettetés néha éjszakába nyúlt. Általában sportszerű, becsületes küzdelmeket láthattunk.

A kollégium Toldija Borsos Hunor lett Sánta Richárd és Ficz Márk előtt.

A röplabdázás az alábbi eredményeket hozta: I. Vadkanok, II. Löprabda, III. Hellő.

A legyen Ön is Aranyos vetélkedőt Máté Boglárka nyerte meg, a második Móricz Ádám, a harmadik Junó Daniella lett.

Az asztalitenisz bajnokságon remek játszmákat láthattunk. Végül Zsoldos Bendegúz győzött, Szenyéri János a második, Zsoldos Levente a harmadik lett. A FIFÁ-t Ficz Márk nyerte meg Sánta Richárd és Czeglédi Imre előtt.

A darts a jelentős tapasztalatokkal felvértezett Szenyéri János győzelmével végződött, mögötte Gergely Róbert, illetve Ficz Márk végzett. Az éjjeli forgót szintén Szenyéri János nyerte, megelőzve Czeglédi Imrét és Sánta Richárdot.

Az Arany-toll helyesírás verseny a szellemet dolgoztatta meg. A késői óra ellenére is jól teljesítettek a fiatalok. A legeredményesebb Nemes Gabriella lett, a második Makra Zsófia, a harmadik pedig Sánta Richárd.

Az „újdonsült” Császka-mászka csoportos verseny győztese a Chiano lett, a Savanyúk és az Igen előtt.

A népes mezőnyű csocsóbajnokság rendkívül izgalmas, fordulatos küzdelmeket hozott. Végül az alábbi eredmény született:

1. Ficz Márk – Szenyéri János
  2. Móricz Ádám – Földesi Zoltán
  3. Borsos Hunor – Sánta Endre

A fociban is igen változatosan alakultak a meccsek. Végezetül a győztes a Dász iszt foci… lett, második a 11.C, harmadik a Nyihaha csapat.

A floorballt az Anaheim Duks nyerte, megelőzve a Falábúak és az Igen csapatát.

A kosárlabdázóink sem féltek a játéktól. Mindenestre a Félsz?! győzött. Második a Chicago Bulls, harmadik a Semmittudók lett.

A Boszi-túrán már inkább lehetett félni, hiszen vaksötétben kellett seprűn lovagolni és más boszorkányos feladatokat megoldani, miközben nem tudhatták, mikor csap le rájuk valami éjszakai rém. Szokatlan módon a fiúkból álló Vadállatok lett a „legboszorkányosabb”, de az Atomcsibék és a Név nélküliek is kitettek magukért.

A LAN-party győztese Móricz Ádám lett, Földesi Zoltán és Czeglédi Imre előtt.

Bár nem volt verseny, de Kelemen Mária jóvoltából „Jump-olhattak” is diákjaink.

A díjkiosztón okleveleket és apró ajándékokat (főként csokoládét) kaptak a fiatalok. A fődíjat (a Szőke Csaba Tanár Úr által felajánlott televízió használatát) az 1-es szoba nyerte meg.

Támogatóink voltak:

•             Kelemen Mária