Sport

Április hónapban iskolánk sportolói több alkalommal is megmérettettek különböző megyei sportversenyeken.

14-én Gyulán a középiskolások atlétikai versenyén a megyei döntőben a fiúk súlylökésben és gerelyhajításban is 3. helyezést értek el csapatban. Egyéniben Szabó Bence gerelyhajításban első, súlylökésben második, Borsos Hunor pedig gerelyhajításban harmadik helyezett lett. A csapat tagjai: Szabó Bence, Borsos Hunor, Tóth Miklós, Sánta Richárd, Baukó László.

20-án Békéscsabán a Diákolimpia egyéni döntőjében gerelyhajításban Szabó Bence első, Borsos Hunor második helyezést ért el. Súlylökésben Tóth Miklós negyedik lett.

22-én Gyulán a Diákolimpián labdarúgó lányaink 3. helyezést értek el.

A Fair Play labdarúgó kupán lányaink és fiaink egyaránt harmadikok lettek.

Röplabda: az Amatőr Diákolimpia országos döntőjét április 15-16-17-én Debrecenben rendezték meg. Iskolánk fiú csapata sok éve résztvevője az eseménynek, hiszen a megyei versenyt ők szokták megnyerni, kiharcolva ezzel a továbbjutást. Így volt ez az idén is. A tavalyi bravúrt azonban nem sikerült megismételni. (Akkor másodikok lettek az országos döntőben.) Legfőbb oka egy sajnálatos sérülés volt. Ennek ellenére is 8. helyezést értek el.

A csapat tagjai: Gurzó Dávid, Zsoldos Bendegúz, Kovalovszki András, Földesi Zoltán, Croitor Dávid, Soós Ádám, Trungel Mihály, Varga Dévald. Felkészítőjük Orosz Mihály Tanár Úr. Gratulálunk!