Ballagás a Kollégiumban

Az időjárás mostanában valahogy nem tartja számon, hogyan kell viselkednie… Ballagás idején. A hideg ellenére a szívekbe így is melegség költözött, ebbe már nem volt beleszólása.

A fiatalabb kollégisták a ballagók tiszteletére koradélután feldíszítették a kollégium előterét, lépcsőit, folyosóit. A végzősök utoljára járták végig szeretett otthonuk szobáit. Junó Daniella versmondása után Sárközi Anna, a gimnázium intézméyvezető asszonya szólt a diákokhoz, mondta el gondolatait, majd Nagy Ferenc nevelő adott tanácsokat elkövetkező útjukhoz. A maradó tanulók nevében Porumb Helga köszönt el a ballagóktól. A végzősök képviseletében Máté Boglárka vett búcsút. Sin Szabina szép énekével ajándékozta meg az ünneplőket.

Ezután a ballagó leányokról írt vicces versikék hangzottak el, majd Balogh Endre tanár úr búcsúzó gondolatai után a fiairól írt versikéket olvasta fel.

A körépület földszintjén berendezett „házi moziban” az eltelt 4-5 év eseményei elevenedtek meg életképek formájában. A Balogh Endre tanár úr gyűjtésén alapuló, Adorján Ferenc által készített film másolatát minden ballagó megkapta ajándékba.

Végezetül a kollégium előterében süteménnyel, üdítővel kínáltuk meg a fiatalokat. Spontán baráti, tanári-diáki beszélgetések tették teljessé a napot.

Támogatóink voltak:

• Virág cukrászat