Ballagás városunk középiskolájában

Április 30-án érettségi előtt álló diákjaink végigjárták iskolájuk szépen feldíszített tantermeit, egy utolsó sétát tettek városunk központjában, majd a 9. osztályosok sorfala között érkeztek meg a ballagási ünnepség hagyományos helyszínére, a kollégium kertjébe. A rokonok, barátok, diáktársak, meghívott vendégek tapssal üdvözölték őket.

Tar Betti, Megyesi Ákos, Croitor Dávid és Sárosi Vanessza színvonalas műsorral köszöntötte a végzősöket, majd a ballagtató osztályok nevében Szabó Kata vett tőlük búcsút. A ballagó diákok képviseletében Baracsi Annamária emlékezett vissza az itt eltöltött évekre, vett búcsút az intézménytől, tanáraiktól, diáktársaiktól, majd felkerültek az iskola zászlójára az emlékezés szalagjai.

Ezután Sárközi Anna, a gimnázium igazgató asszonya, majd Sebestény Mihályné, a szakképző centrum vezetője mondta el ünnepi köszöntőjét. Felidézték az elmúlt esztendőket, a jövőre nézve pedig „útravalóval” látták el ballagóinkat.

Ezt követően jutalmak, oklevelek átadására került sor, melyeket kiemelkedő teljesítményért, jó tanulmányi eredményért, szorgalomért, sportért, közösségi munkáért kaptak a fiatalok.

A hagyományoknak megfelelően Dr. Mokán István polgármester úr és az iskolavezetés, Sárközi Anna és Sebestény Mihályné valamennyi diáktól kézfogással vett búcsút, és átadták nekik a Békés Megyei Hírlap Osztálynapló című kiadványát, mely a 2015-2016-os tanév végzős tanulóinak osztályképeit tartalmazza. A kiadvánnyal Sarkad Város Önkormányzata kedveskedett a végzősöknek.

Az ünnepség zárásaként a búcsúzó osztályokat jelképező léggömbök röppentek a magasba, miközben a ballagók és tanáraik összeölelkezve énekelték a Kirúgjuk magunk alól a földet című dalt.

Jó szárnyalást, szép utat kívánunk, Fiatalok!