Ballagás 2017

Május 5-én délután került sor az Ady Endre – Bay Zoltán Gimnázium és Kollégium ballagási ünnepségére.

A végzős diákok előtte még végigjárták szépen feldíszített iskolájuk tantermeit, majd élen az iskolavezetéssel, osztályfőnökeikkel (Szűcs Kinga, Molnár István) egy utolsó sétát tettek városunk központjában. Ezt követően érkeztek meg a ballagási ünnepség helyszínére, a kollégium udvarára. A szülők, hozzátartozók, barátok, diáktársak tapssal fogadták őket. Molnár Mónika, Szabó Laura, Croitor Dávid búcsúztató műsora után a ballagó diákok nevében Szabó Kata és Tóth Máté vett búcsút iskolájától, tanáraitól, diáktársaitól. Ezután az iskola zászlajára felkerültek az emlékezés szalagjai, őrzői átadták az utódjaiknak.

Dr. Mokán István polgármester úr ünnepi köszöntőjében felidézte saját diákéveit, és útravaló tanácsokkal látta el a fiatalokat. Ezt követően Sárközi Anna intézményvezető asszony mondta el gondolatait, majd jutalomkönyveket és okleveleket adott át, melyeket kiemelkedő tanulmányi munkáért, szorgalomért, sportért, közösségi munkáért kaptak a ballagók.

Dr. Mokán István polgármester úr és Sárközi Anna, a gimnázium intézményvezető asszonya valamennyi diáktól kézfogással vett búcsút, miközben átadták nekik a Békés Megyei Hírlap Osztálynapló című kiadványát. A 2016-2017-es tanév végzős tanulóinak osztályképeit tartalmazó kiadvánnyal Sarkad Város Önkormányzata kedveskedett a diákoknak.

Az ünnepség zárásaként a búcsúzó osztályokat jelképező léggömbök repültek a magasba, miközben a fiatalok egymással és osztályfőnökeikkel összeölelkezve énekeltek.

Jó utat, fiatalok!