Gólyatábor

Szeptember 28-án a város középiskoláinak kedvelt madarai, a „gólyák (összesen 35-en) fészkelték be magukat a kollégium épületébe, hogy a fiókalét, a szárnybontogatás szépséges küzdelmein keresztül megkezdjék elsajátítani a kötelékben repülés tudományát. Eme nemes célkitűzés megvalósításában lelkes, hathatós segítséget kaptak a végzős diákoktól, akik nagy szeretettel – fárad(t)ságot nem kímélve – vetették bele magukat a feladatba. A kisgólyák a 48 órás program befejezése után – álmosságuk ellenére is – még szívesen maradtak volna, hiszen emlékezetes élményekben volt részük. Mik is voltak ezek?

Tűzoltósági bemutató biztosította – a nagy melegben – a bőséges folyadékpótlást. A várossal való ismerkedést a kalandtúra segítette, miközben állatokkal is (kutya, hal, teknős stb.) találkozhattak. Természetesen volt szalonnasütés, este pedig S. Nagy Péter adott nekik koncertet.

Mindannyian beneveztek (nemigen volt más választásuk) a másnap kora reggeli parasztolimpia küzdelmeibe. Ezen a Balogh Endre tanár úr által kitalált leleményes feladatokat kellett teljesíteniük, a vöröshagyma-kergetéstől a talicskás téglaszállításig.

Ezen a napon közösen főztek a gyerekek. A nyersanyagok beszerzésétől a tűztápláláson át az ízesítésig mindent nekik kellett elvégezniük. A főétel mellett a desszertet és a tálalást is pontozta a szakértő zsűri. Közben játékos feladatok tarkították a háztartási munka egyhangúságát… Ebéd után a fagylaltozás és a pihentető sétakocsikázás következett, majd a végzősök vízibomba-bemutatója frissítette fel a fiatalokat… Erre nagy szükség volt, mert így könnyebben tudtak koncentrálni a Ki kicsoda? vetélkedő feladataira. Nem beszélve, az esti diszkóban a láb,- kar és csípőmozgás összehangoltságáról. Öröm volt látni fergeteges táncukat. Az éjszaka elején még filmjeleneteket szinkronizáltak és énekeltek. Majd „nyugovóra” tértek. Nem biztos, hogy ez a legjobb kifejezés arra a nyúlfarknyi alvásra, amire lehetőségük adódott 2 óra tájékán ugyanis a végzősök őrjítő ricsaja (Hogy micsoda hangja tud lenni a konyhai eszközöknek!) éjszakai bátorságpróbára szólította őket. A kezdeti kábultságból felocsúdva labdát rúgtak, tojást dobtak (ami a tojáskvízből megmaradt) és autót tologattak.

Az utolsó nap délelőttjén az „öreg diákok” érdekes vetélkedőket szerveztek számukra.

A záró értékeléskor már másként ültek a kisgólyák egymás társaságában, mint két nappal korábban. Megkezdődött összekovácsolódásuk… Kívánjuk, hogy érezzék jól magukat új iskolájukban.

Köszönetünket fejezzük ki támogatóinknak:

• Nagy József
  • Tóth Sándor