Ismerd meg Békés megyét!

Felismered megyénk nevezetes épületeit? Tudod-e milyen jelentős személyiségeket adott Békés megye hazánknak? Ilyen, és ezekhez hasonló kérdésekre kellett választ adniuk a 3 fős csapatoknak az Ady Endre - Bay Zoltán Gimnázium, reál munkaközössége által megszervezett, immár hagyományosnak mondható természettudományos versenyen.

A jó hangulatban zajló vetélkedőn 36 7. és 8. osztályos diák mérhette össze tudását, felkészültségét különböző Békés megyére vonatkozó feladat megoldása kapcsán – csapatban, önállóan, online, illetve hagyományos formában.

November 28-án a játék végén senki sem tért haza üres kézzel.

Köszönjük a támogatást:

• Sarkad Város Önkormányzatának,
  • Gyulai Tankerületi Központnak,
  • Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóságnak,
  • Munkácsy Mihály Múzeumnak,
  • Gyula Tourinform Irodának,
  • Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóságának.

A vetélkedőn a 3. helyezett lett a Dobozi Általános Iskola „Kincses Doboz” csapata, 2. helyezett lett az Okányi Általános Iskola „Keresztúriak” csapata, és 1. helyezett lett a Sarkadi Általános Iskola „Csajok” nevű csapata.

Reméljük, hogy a gyerekek a tárgyi emlékeken kívül igazi élménnyel gazdagodva indultak haza. Bízunk mind a diákok, mind a felkészítő pedagógusok további lelkes munkájában, és jövőre újra arra ösztönözhetjük őket, hogy „Ismerd meg Békés megyét!”.

Reál munkaközösség