Az első nemzetközi találkozó a sikeres Erasmus+ pályázatban

December elsején intézményük négy diákja és két tanára, Szőke Csaba projektvezető és Molnár István a hideg ellenére nagy lelkesedéssel indultak el a romániai Iasi városába az Erasmus nemzetközi pályázat első állomására. Az úton gyönyörű tájakon haladtunk keresztül, majd az esti órákban érkeztünk meg szállásunkra a Hotel Astoriába.

Másnap reggel a főtéren találkoztunk a többi ország (Németország, Görögország, Olaszország) és a vendéglátó iskola diákjaival. A városnézésen megismerkedtünk a legfontosabb történeti, kulturális emlékekkel. Ezután az iskolában fogadtak bennünket ünnepélyesen, majd minden ország bemutatta saját országát, városát, iskoláját. A bemutató prezentációja angol nyelven készült, mivel a hivatalos nyelve a projektnek ez volt. Az elkövetkező napokban még rengeteg program volt. Például diákjaink helyi néptáncot tanultak, helyi ételekkel ismerkedtek, társadalmi szerepjátékokat adtak elő, a helyi kultúrpalotába látogattak, a témához kapcsolódó fotókiállításon vettek részt, ellátogattak a helyi egyetem könyvtárába, ahol gyönyörködhettek a város panorámájában, kiválasztották a pályázat logóját, amit a diákoknak kellett korábban elkészíteni.

Nagyon jó és tanulságos volt az összes ország által színpadra állított előadás, ami Anna Frank naplójára épült.

Természetesen a „kötelező” programokon kívül a karácsonyi vásárban sétáltunk

Az utolsó nap érzelmes búcsút vettünk a többiektől és a hosszú utat lerövidítve átkeltünk a Kárpátokon. Reggel megtekintettük a marosvécsi Kemény-kastélyt, ami nemcsak fejedelmek lakóhelye volt, hanem az Erdélyi Helikon székhelye is. Késő délután, kicsit fáradtan, de élményekkel tele érkeztünk meg szombaton.

A pályázat következő állomása Olaszországban lesz Modena városában.