Járványügyi tájékoztató - 2020/2021-es tanév

Tisztelt Szülők!

A járványügyi adatok nyomon követése alapján látható, hogy Magyarország jelenleg biztonságos, ezért szeptember elsején a hagyományos nevelés-oktatás megkezdése indokolt. A köznevelésben tanuló gyermekek és a munkájukat végző pedagógusok közvetve nagyon sok állampolgárral vannak napi szintű kapcsolatban. Ezért az esetükben különösen fontos a koronavírus elleni védekezés minél hatékonyabb megszervezése iskolánkban is.

Ebben kérem az Önök együttműködését.

1. Felkészülésünk a 2020/21-es tanévre:

1. Intézményben alapos, mindenre kiterjedő fertőtlenítő takarítást végeztünk és végzünk folyamatosan.
  2. A fertőtlenítő nagytakarítás elvégzése során figyelembe vettük és vesszük a Nemzeti Népegészségügyi Központ ajánlását.
  3. A szülőknek, az idegeneknek az iskolába érkezéskor kézfertőtlenítés és szájmaszk használata kötelező.
  4. Folyamatosan követjük a járvány elleni védekezésre való felkészüléssel kapcsolatos és a köznevelési intézményeket érintő kiemelt híreket, tájékoztatókat, feladatokat, s azokat közzétesszük az Önök számára is.

1. Intézkedéseink:

1. Az intézményi csoportosulások megelőzése a tanév folyamán az intézmény épületeiben, udvarán.
  2. Az osztálytermekben lehetőség szerint gondoskodunk a tanulók lazább elhelyezéséről, adott esetben nagyobb termek vagy egyéb rendelkezésre álló helyiségek bevonásával.
  3. A tanítási órákon, foglalkozásokon a maszk viselése lehetséges, de nem kötelező.
  4. A tanulók szellősebb elhelyezése céljából, amennyiben lehetséges, az oktatáshoz-neveléshez nem szükséges tárgyakat, bútorokat a tantermen kívül helyezzük el.
  5. A közösségi terekben egyszerre csak annyi gyermek, tanuló tartózkodhat, hogy betartható legyen a 1,5 méteres védőtávolság.
  6. A tantermi oktatás során az osztályok keveredését lehetőség szerint kerüljük. A nyelvi terem, az informatikaterem  és  a tornaterem kivételével az osztályok a tanítási nap során ugyanazt a tantermet használják.
  7. A testnevelésórákat az időjárás függvényében szabad téren tatjuk.

1. Egészségügyi szempontból biztonságos környezet kialakítása

1. Az intézmények bejáratánál vírusölő hatású kézfertőtlenítőt helyeztünk ki.
  2. A szociális helységekben biztosítottuk a szappanos kézmosási és kézfertőtlenítés lehetőséget.
  3. A takarítást, fertőtlenítést úgy szerveztük meg, hogy az a tanulók egészségét ne veszélyeztesse.
  4. Zárt térben a kórokozók koncentrációjának csökkentése érdekében kiemelt figyelmet fordítunk a folyamatos vagy rendszeres, fokozott intenzitású természetes szellőztetésre.
  5. Az iskolában használt sporteszközök, az oktatáshoz szükséges eszközök felületét rendszeresen fertőtlenítjük.
  6. Fokozottan ügyelünk az étkezés helyszínének tisztaságára, a rendszeres fertőtlenítésére. A felületek tisztításakor ügyelünk a környezet vírusmentességének a megőrzésére, a munkafolyamatok megfelelő szétválasztásával, valamint gyakoribb fertőtlenítéssel.
  7. Étkezés előtt és után kiemelt figyelmet fordítunk a gyermekek alapos szappanos kézmosására vagy kézfertőtlenítésére.
  8. Az étkezéseket úgy szervezzük, hogy az osztályok keveredése elkerülhető legyen, sorban állás esetén a védőtávolság betartható legyen.

IV.      A szülők kötelezettsége a koronavírus elleni védekezés során

1. Ha a szülő a gyermekén a koronavírus (COVID-19) tüneteit észleli, akkor:

•  nem engedheti a gyermekét az intézménybe,
  • kötelessége jelezni a háziorvos felé,
  • és köteles értesíteni az Ady Endre – Bay Zoltán Gimnázium és Kollégium intézményvezetőjét.

Sarkad, 2020 augusztus 28.

Sárközi Anna