Kirándulás Budapestre

Szeptember 30-án Budapestre látogattak iskolánk diákjai. A 11. osztályos diákok mellett a legjobb tanulmányi eredményt elért tanulóink vehettek még részt.

A délelőtti órákban megtekintették a Vadászat és Természet Világkiállítást. Óriási élményt jelentett diákjaink számára a vadászati kiállítás, hiszen ilyen különlegességgel nem találkozunk minden nap. Rengeteg kiállító ország, vadászat, vadgazdálkodás, trófeák, fegyverek, halászat, óriási akvárium… stb.

A kiállítás megtekintése után két csoportra váltak. Az egyik csapat a főváros nevezetességeit nézte, többek között történelmi sétát tettek budai várnegyedben, ahol a történelmi látványosságok mellett a közjogi méltóságok hivatalait is megtekintették. A nap zárásaként a Városligetben, a Hősök terére látogattak.

A többiek pedig a Gyulai Tankerületi Központtól kapott belépőjegyekkel a Csodák Palotájába tettek látogatást.

Sokak számára jelentett maradandó élményt a Csodák Palotája. 5000 négyzetméteren hatalmas játéktér ad lehetőséget a természettudományok interaktív megismeréséhez. A mágneses folyadék vagy az űrállomás, az Öveges termi kísérleti bemutató nagyszerű attrakciók. Itt nem néhány órát, de egy napot is el lehetett volna tölteni.

Azonban megfogta a gyerekeket a nagyváros hangulata is (a sok ember, a tömegközlekedés, a turisztikai látványosságok). Hazafelé a diákok elmondták, hogy számukra nagy élményt adott ez a nap. Örültek a nagyon sok szép látványnak, és annak, hogy együtt tölthették ezt a napot.

A kirándulást szervezte Gombkötő Lajosné Somogyi Erzsébet és Szőke Imre Csaba szaktanárok.