Ady-hét

Ady-hét az Ady Endre-Bay Zoltán gimnáziumban

2021. október 7-én indult el az Ady Endre-Bay Zoltán Gimnázium és Kollégiumban a két végzős osztály versengésével az Ady-hét. A két osztály nagyon hangulatosan feldíszítette az első, illetve 2. emeletet az iskolában. A 12. A és a 12. C osztály különböző programokkal, versenyfeladatokkal készült a többi diáknak erre a napra. A két osztály filmje és műsora sok felejthetetlen pillanatot szerzett az iskola tanulóinak és pedagógusainak.

Október 11-én került sor az ünnepélyes megnyitóra, itt minden osztály diákönkormányzatos képviselője elhelyezett egy szál virágot az Ady Endre szobránál. A diákigazgatók ebben az évben: Soós Viola Anna 12. C és Kónya Árpád 12. A osztályos tanulók lettek.

Ady-hét 2019 - 4. nap (csütörtök)

A 2019-es Ady-hét csütörtöki napja volt talán a legizgalmasabb, legélvezetesebb pontja a hétnek a diákok számára. A gimnáziummal szemben lévő Bartók Béla Művelődési Központban került sor az Ady-gálára. Minden osztály készült egy műsorral, amit elő kellett adni az intézmény tanárai és diákjai előtt, valamint az osztályok közötti vetélkedőben is megmérettethették magukat osztályonként hat fővel. Az osztályok közötti vetélkedőn különös feladatok váltották egymást, a diákoknak például rajzfilmslágereket kellett felismerni, puffasztott kukoricából kellett autót készíteni, valamint fel kellett ismerniük tanáraik gyermekkori fotóit. Az osztályműsorok is színesek, ötletesek voltak. Az osztályok műsorai után következett az egész heti programok eredményeinek kihirdetésére is.

Ady-hét 2019 - 3. nap (szerda)

A 2019-es Ady hét harmadnapján került sor a minden évben megrendezett Ady-kupára, ahol négy gimnázium, az Ady Endre – Bay Zoltán Gimnázium és Kollégium, a gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium, a Nicolae Bălcescu Román Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, valamint a Karácsonyi János Katolikus Gimnázium lány és fiú röplabdacsapatai versenghettek egymással. A küzdelmek többnyire szorosak voltak, a diákok számára rendkívül izgalmas esemény volt.

Ady-hét 2019 - 2. nap (kedd)

Az Ady -hét második napján is színes programok követték egymást.

Az első program egy előadás volt a Művelődési Ház nagytermében „ A fizika csodája” címmel. Az előadó Tóth Pál, matematika és fizika szakos tanár volt, aki különleges kísérletekkel kápráztatta el a hallgatóságot, melyekbe sokszor a nézőközönség tagjait is bevonta. Nemcsak a hangok (és hangszerek) furcsa és különleges világába nyerhettek bepillantást iskolánk diákjai, hanem az energia természetéről is sok hasznos és meglepő információt tudhattak meg. Délután a városi könyvtárban kezdődött a szakgimnázium 10. A osztályának programja, amelyen a versenyzőknek egy száz kérdésből álló kvízben kellett megmérettetniük magukat.

A 11. A osztály „Pókerklub”-ot szervezett, amelyen a fiúk hagyományos pókert, a lányok egy csótánypóker nevű, hasonlóan blöffölésre alapuló kártyajátékot játszhattak. A terem végig nevetéstől volt hangos.

Ady-hét 2019 - 1. nap (hétfő)

2019. november 18-án, a hagyományainkhoz híven, megkezdődött iskolánkban az Ady-hét. Az idei Ady-hét különleges, mivel idén van Ady Endre halálának századik évfordulója. Tizenegy órától az intézményünk előtt álló, Adyt ábrázoló szobor előtt megkezdődött az esemény megnyitója, egyben a kulcs átadása a diákigazgatóknak, Szegedi Bernadett és Trungel Mihály 12. C osztályos tanulóknak. A diákigazgatók ismertették a hét színes programjait, ezt követően az osztályok képviselői virágokat helyeztek a szobor elé.

14:00 órától párhuzamosan két program vette kezdetét a 10. A osztály szervezésében. Iskolánk konferenciatermében került sor a szavalóversenyre, melyen általános iskolás diákok és gimnáziumunk tanulói vettek részt. Ez alatt a 10. A osztálytermében folyt a filmkvíz: 10 filmjelenetből kellett 10 perc alatt a filmek címét kitalálni 2 fős csapatokban. Sokan megjelentek, jó kedvben zajlott az esemény. Eközben a szakgimnáziumban Just Dance party, lázas táncverseny folyt szintén 14:00 órától.

Ismét Ady-hét a gimiben

Az Ady Endre – Bay Zoltán Gimnázium és Kollégium 2019. november 18-a és 21-e között ismét megrendezi az Ady-hetet. Az iskolában régi hagyomány, hogy a névadó költő születésnapjának hetében néhány napra a diákok „veszik kezükbe az irányítást”. A gimnázium diákönkormányzata és a diákigazgató-választást megnyerő osztály a szakképző diákönkormányzatával közösen olyan programsorozatot szervez, amelyen a tanulók változatos programok keretében mérhetik össze tudásukat, ügyességüket. Ez a hét azonban nemcsak a versengésről szól, hanem a jó hangulatról és a szórakozásról is, ahol a diákok egy kicsit jobban megismerhetik egymást.

Ady Szavalóverseny

Iskolánk a Diákönkormányzat irányításával 2019. november 18-21. között ez évben is megrendezi az Ady-hetet. Ennek keretében szavalóversenyt szervezünk általános iskolai (7., 8. osztály) és a helyi középiskolai tanulók számára, melyre szeretettel meghívjuk iskolájukat.

Jelentkezési lap letöltése.

Ady- Hét 2018

2018. november 19-22.

Régóta szép hagyomány iskolánkban a novemberi Ady-hét. A gimnázium diákönkormányzata által szervezett programon a gimnázium diákjai és a szakképző iskola közösen vettek részt. Gerebenics Róbert tanár úr vezetésével élményekben gazdag Ady-hetet élhettünk meg.

A kampányolásból a 12. C osztály került ki győztesen, így az ő képviselőik, Nemes Gabriella és Bálint Sándor irányíthatták az eseményeket, mint diákigazgatók.

ADY – DÍJASAINK

Szatmári Ágnes

Ági az általános iskola befejezése után döntött úgy, hogy a sarkadi középiskola két tanítási nyelvű képzésén folytatja tanulmányait. Tudatosan szélesítette ismereteit, fejlesztette tudását, és nemcsak a hozzá közelebb álló humán tantárgyakban, hanem azokban is, amelyek az alapvető műveltséghez szükségesek. Eddig minden évfolyamot kitűnő eredménnyel végzett el, és szinte valamennyi tantárgyból tanulmányi dicséretben részesült az elmúlt évek során.

Feliratkozás Ady-hét csatornájára