Középiskolásaink sikere

Mint korábban beszámoltunk róla, a Versenyben a jogokért vetélkedő nemzeti döntőjébe - a régióból egyedüliként - középiskolánk ADYSOKK nevű csapata jutott be. A több fordulós verseny nemzeti döntőjére 2014. január 31-én, Budapesten került sor. A csapat biztonságos utaztatásáról a KIM gondoskodott. A szervezők minden téren kitettek magukért. A megérkezéskor pazar reggeli várta a résztvevőket, a kivetítőn pedig saját - korábban készített - csapatfilmjeiket láthatták.

A nemzeti döntőt a verseny ötletgazdája, Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter, miniszterelnök-helyettes nyitotta meg, majd kezdetét vette a vetélkedés. Sokféle, főként kreativitást igénylő feladatot kellett megoldaniuk a csapatoknak. Az angol nyelvű activityt követő drámajáték során a sarkadiak a zsűrit is megnevettették. Ezután tesztkérdéseket kellett megválaszolni. A tippjátékba még a közönséget is bevonták a szervezők. Ebéd után a program "kincskereséssel", majd kollázskészítéssel folytatódott. Az alkotmányozó nemzetgyűlés játék váratlan fordulatokat hozott, de igazán izgalmas volt a Charta-összehasonlítás is.

A verseny végén a zsűri elnöke, Zsilinszky Fanni elismeréssel szólt a diákok felkészültségéről, pozitív hozzáállásáról. Az emléklapokat, díjakat Navracsics Tibor, Zsilinszky Fanni és Perger István, az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete kommunikációs vezetője adta át.

A Versenyben a jogokért vetélkedőbe az országból összesen 94 csapat nevezett be. Az Adysokk az előkelő 9. helyet szerezte meg. Felkészítőjük Szűcs Kinga tanárnő. A csapat tagjai: Czesznak Zsolt, Földesi László, Nagy Lilla, Patkás Dóra, Szél Tímea, Vadas László.

Gratulálunk! További szép sikereket kívánunk!